Wiaty samochodowe – lepsze od garażu

Każdemu kierowcy zależy na tym, aby utrzymywać auto w jak najlepszej kondycji. Warunki atmosferyczne powodują nie tylko korozję karoserii ale mają także negatywny wpływ na cały układ mechaniczny a czasami nawet i elektroniczny. Analogicznie, auto, które stoi pod dachem, chronione przed warunkami atmosferycznymi będzie dłużej w pełni sprawne.

Wiaty samochodowe – lepsze od garażu?

Niestety ceny garaży potrafią mocno zaskoczyć. Niejednokrotnie za metr kwadratowy musimy zapłacić podobną cenę, jaką płacimy za metr kwadratowy domu. Oprócz tego, aby wybudować garaż potrzebujemy pozwolenia i profesjonalnie wykonanego projektu.

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do budowy garażu, świetną alternatywą są wiaty samochodowe. Wiata garażowa jest budowlą a nie budynkiem, więc jeśli jej metraż nie będzie większy niż 50m2 pozwolenie na budowę nie będzie potrzebne. Wiaty są tańsze nie tylko w budowie, ale również w utrzymaniu. Można zakupić gotową konstrukcję i nie będzie konieczności wydawania pieniędzy na fundamenty czy odpowiednią podłogę, a później na ogrzewanie czy prace remontowe.

Wiaty garażowe na wymiar dopasowane do każdej działki

Dla tych którzy mają niewielkie działki idealną propozycją będą drewniane wiaty budowane na zamówienie. Jest to rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Taka wiata będzie zajmować mniej miejsca, a będzie się komponować z domem równie dobrze lub lepiej niż garaż. Możemy zdecydować czy wolimy wiatę wolnostojącą czy taką, która będzie przylegała do domu. Istnieje również możliwość dobudowania do takiej wiaty pomieszczenia gospodarczego, które umożliwi nam przechowywanie narzędzi lub opon, wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Brak ogrzewania wiaty jest plusem

Pojazdy zaparkowane w ogrzewanych garażach odmarzają, a rano po raz kolejny są wystawione na działanie mrozu. Topniejąca i zamarzająca woda ma szkodliwy wpływ na nasze auto. Tak samo jak gwałtowne zmiany temperatury. Wiata nie ogrzewa pojazdu, więc zmiany temperatury nie są nagłe.

Nie warto się martwić o auto, które będzie stało w takiej wiacie. Samochody oddają ciepło dzięki czemu szyby nie będą zamarzać. Wszyscy, którzy obawiali się o oszronione szyby rano mogą być spokojni, dzięki temu, że samochód nie stoi “pod chmurką” skrobanie szyb nam nie grozi.

Jedna wiata wiele możliwości

Oprócz tego, że wiata będzie chronić nasze auto, będzie pełnić rolę składziku czy miejsca do przechowywania drewna, może również być traktowana jako element przestrzeni wypoczynkowej i stanowić spójną całość z naszą posesją.