schody drewniano-metalowe kraków

Schody drewniane na konstrukcji metalowej – zalety

Kiedyś schody nie były takim ważnym i ozdobnym elementem domu jak teraz. Ludzie pragną, aby schody były nie tylko funkcjonalne, ale również żeby dobrze się prezentowały i komponowały z całym wnętrzem domu. Dopóki estetyka nie była tak istotna, stosowano żelbetonowe konstrukcje. Z czasem ten materiał został wyparty przez naturalne drewno. Może się wydawać, że zaprojektowanie schodów to prosta decyzja, jednak tak nie jest – klienci chcą czegoś oryginalnego i nowoczesnego.

Jeśli i Ty chcesz, aby wnętrze twojego domu nabrało nowoczesnego wyglądu dobrym pomysłem będzie wybór schodów drewnianych na konstrukcji metalowej. Forma ta spójnie łączy się z innymi elementami mieszkania. Schody te nie tylko przyciągają uwagę gości, ale również mają dużo innych zalet. Poniżej opiszemy kilka z nich.

1. Nowoczesność

Na przestrzeni lat zmieniły się gusty i estetyka – po długoletniej hegemonii Ikei, ludzie pragną w swoich wnętrzach powiewu świeżości i oryginalności. Koniec mebli masowej produkcji oznacza również, że coraz częściej klienci wybierają meble na wymiar – w tym schody. Schody drewniane na konstrukcji metalowej to świetny wybór, stanowiący nowoczesne połączenie naturalnego lekkiego drewna z metalową konstrukcją.

2. Wytrzymałość

Schody te są wykonane z mocnego drewna – zazwyczaj jest to dąb, buk lub jesion. Są to rodzaje drewna, które wspaniale komponują się z metalową konstrukcją oraz nadają jej dodatkową stabilność, dzięki czemu nie musimy się obawiać o to, że zostanie ona uszkodzona. Jakość = wytrzymałość – pamiętajmy o tym. Jeśli więc nasz budżet pozwala nam na wybór drewna bardziej odpornego na obciążenia, zainwestujmy w drewna twarde – zwróci nam się to w jakości produktu i długoletnim zadowoleniu.

3. Brak “skrzypienia”

Jeśli ktoś z was posiada długo schody drewniane na pewno może czasami słyszeć ich skrzypienie. Schody drewniane na konstrukcji metalowej nie wykazują tego problemu – wszystko dzięki odizolowaniu części metalowej i drewnianej za pomocą specjalnych uszczelek. Nawet po wielu latach użytkowania będą cichsze niż tradycyjne rozwiązania.

4. Dostosowane do gustu klienta

Należy pamiętać, że schody drewniane na konstrukcji metalowej można dopasować do każdego gustu jeśli chodzi o materiał, wygląd czy kolor.. Na rynku jest wiele możliwości, które mogą odpowiadać nawet bardzo wybrednym klientom.

5. Mniej zajętej przestrzeni

Schody drewniane na konstrukcji metalowej zajmują mniej miejsca niż zwykłe schody. Dzięki temu twoje mieszkanie wydaje się bardziej przestrzenne. Przy okazji schody nie sprawiają wrażenia ciężkiej konstrukcji, tylko lekkiej i przyjemnej dla oka.

6. Mocne łączenia

Schody te charakteryzują mocne łączenia. Elementy są ze sobą spawane, co oznacza, że są bardziej wytrzymałe na jakiekolwiek uszkodzenia i mogą wytrzymać duże obciążenie.

7. Dowolność wyboru

Schody to jedna część, kolejna to dobór odpowiedniej balustrady. Do takich schodów możesz wybrać wszelkiego rodzaju poręcze, balustrady czy nawet stopnie. Dzięki temu możesz zdecydować się na elementy, które będą pasowały idealnie do twojego wnętrza.