schody drewniane Wieliczka

Drewniany design wraca do łask

Drewno jest materiałem uniwersalnym zarówno jeśli chodzi o budowę jak i wykończenie. Jego ogólnodostępność powoduje, że na przestrzeni lat był to materiał bardzo często wykorzystywanym do aranżowania wnętrz.

Nowoczesność i drewno? Połączenie idealne!

Drewno nie jest zarezerwowane tylko dla stylu rustykalnego czy klasycznego. Wręcz przeciwnie! Architekci i projektanci coraz częściej wykorzystują ten materiał w minimalistycznych wnętrzach.

Nowoczesne wnętrza często cechują chłodne barwy, więc aby pomieszczenie nie wyglądało zbyt sterylnie czy ascetycznie warto je ocieplić. Drewno w tym przypadku sprawdzi się idealnie, dodatkowo nada przytulności. Jest to surowiec, który pomoże stworzyć klimat przestrzeni i nada charakteru. Idealnie łączy się z bielą, czernią oraz szarościami, które są kolorami bardzo często wykorzystywane we współczesnych wnętrzach. Biel i drewno to ponadczasowe połączenie i idealnie sprawdzi się nie tylko we wnętrzach, ale również na elewacjach czy nawet w ogrodzie.

Drewno w nowoczesnych pomieszczeniach może stanowić idealną bazę, lub być tylko jednym mocnym akcentem. Może być tylko dodatkiem w postaci dużego, masywnego, dębowego stołu, który będzie się idealnie komponował z betonową ścianą, ale może również stanowić integralną część przestrzeni mieszkalnej. Coraz popularniejsze stają się kuchnie w drewnianej zabudowie, drewniane sufity czy drewniane ściany kryjące w sobie szafy. Mocny i ciekawy akcent mogą stanowić również schody z drewna, które będą zarówno funkcjonalne jak i ozdobne.

Połączenie szyku i ekologii

Drewno ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze – jest odnawialne a co za tym idzie, jest materiałem ekologicznym. Oprócz tego jest higroskopijne, czyli ma zdolność pobierania i oddawania wilgoci z otoczenia, co w konsekwencji wpływa na poprawę mikroklimatu w mieszkaniu. Jest również dźwiękoszczelne, więc stanowi świetną izolacją pomieszczeń.

Kolejną dużą zaletą drewna jest możliwość indywidualizacji. W zależności od tego jaki odcień będzie nam najbardziej odpowiadał i będzie najbardziej pasował do wnętrza można się zdecydować na dany gatunek drewna spośród dębu, jesionu i buku. Jest to gwarancja jakości na długie lata. Drewniane schody mogę nam posłużyć nawet kilkadziesiąt lat co z perspektywy czasu okaże się sporą oszczędnością.

Idealna równowaga

Obecne tendencje jeśli chodzi o projektowanie wnętrz zmieniają się dosyć szybko, jednak drewno będzie modne zawsze, szczególnie teraz w dobie plastiku i sztucznych tworzyw zyskuje jeszcze większą popularność. Zastosowanie tego surowca w nowoczesnym wnętrzu gwarantuje nam idealną równowagę między innowacją a tradycją.