zabudowa tarasu na zamówienie kraków

Altana ogrodowa – przydatny element w każdym ogrodzie

Jeżeli masz swoje własne podwórko, na pewno marzysz o miejscu, gdzie możesz odpocząć, zrelaksować się, czy po prostu zaprosić swoich znajomych, żeby usiąść i porozmawiać. Altana ogrodowa to idealne miejsce do spotkań nie tylko ze znajomymi, ale również do spotkań rodzinnych. Ochroni cię podczas nadmiernego słońca w upalne dni oraz deszczu, dzięki czemu będziesz mógł dalej pozostać na zewnątrz. Altana ogrodowa może nie należeć do najtańszych zakupów, jest jednak długoletnią inwestycją.

Na rynku można spotkać się z wieloma typami altan ogrodowych wykonanych z różnych rodzajów materiałów. Jednak najwięcej osób pozostaje przy wyborze tradycyjnego i zawsze modnego drewna. Można się zatem zastanowić jakie korzyści wywodzą się z posiadania drewnianej altany ogrodowej.

Korzyści drewnianej altany ogrodowej

Jak już wcześniej wspomniano, mimo że na rynku jest wiele rodzajów materiału, z którego wykonane są altany, to jednak najczęstszym wyborem klientów są właśnie te wykonane z drewna. Dlaczego? Drewno jest niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia – nie dozna uszczerbku tak szybko jak np: plastik czy inne tworzywa sztuczne, wytrzyma nieprzyjazne warunki pogodowe.
Klienci wybierają altany drewniane także ze względów estetycznych. Drewno jest materiałem naturalnym, który nie tylko można łączyć z metalem czy szkłem, ale równie dobrze wygląda w otoczeniu natury, harmonijnie komponując się z krzewami i drzewami. Należy jednak pamiętać o regularnym impregnowaniu drewna, aby pozostało w jak najlepszej kondycji przez kolejne lata. Jeśli nie podoba nam się oryginalny kolor, zawsze można dobrać odpowiedni rodzaj farby lub bejcy.

Altany ogrodowe drewniane są bardzo zróżnicowane i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jest to solidna i wytrzymała konstrukcja, która jedynie doda elegancji do naszego ogrodu.

Jak wybrać odpowiedni kształt i wielkość altany ogrodowej

Drewno to materiał, który łatwo dostosować do swoich upodobań – oznacza to, że można stworzyć z niego także różne kształty. Na rynku możemy zauważyć altany o różnych formach… ale jaka będzie najlepsza do Twojego ogrodu?

Ogród to miejsce, które powinno być w miarę spójne. Musimy dobrze przemyśleć nasz zakup. Na stronach internetowych możemy przejrzeć wiele możliwości, które na pewno będą dla nas ogromną inspiracją. Jeśli twój ogród jest mały, nie wybieraj dużej altany – niepotrzebnie zabierze ona miejsce i zdominuje kompozycję. W przypadku małego ogrodu najlepiej sprawdzi się mała kwadratowa altana – można ustawić ją w każdym miejscu, nie będzie rzucać się w oczy, lecz wciąż spełniać swoje funkcje. Jeśli natomiast dysponujesz większym terenem, musisz zadać sobie pytanie, w jakim celu będzie ona wykorzystywana. Jeśli myślisz o zmieszczeniu w niej całej rodziny podczas niedzielnego grilla, powinieneś pomyśleć o altanie o powierzchni co najmniej 8 metrów kwadratowych.